Netřeba mých slov – holky to popsaly a nafotily skvěle :)
Fáze I.

Lucka:

počet těhotenství – 1, nyní 6 měsíců od porodu
Úbytek cm:
žebra – 2 cm
pupík – 2 cm
nejširší místo – 5 cm
Co jsi od kurzu čekala? Doufala jsem, že mě přestanou bolet záda, při zvedání dcery mě nebude bolet břicho, zmenší se mi diastáza a břicho budu mít zas tak ploché, jako před otěhotněním.
Splnil kurz tvé očekávání? Z velké části ano a pokud budu dál makat, počítám, že výsledek bude 100%.
Co se změnilo na tvém těle? Břicho už mě nebolí vůbec. Záda občas pobolívají, ale už vím, jak si ulevit. Diastáza se zmenšila a břicho je opticky určitě plošší. Celkově mám lepší držení těla, nebo alespoň víc myslím na to, že bych se neměla hrbit.
Bavilo tě cvičit tyto cviky? Cvičení mě celkem bavilo. Člověk si alespoň na chvíli narovná záda a odpočine si, akorát jsem měla problém stíhat cvičit 4x denně.
Plnila jsi poctivě domácí úkoly? Úkoly jsem plnila asi na 80%. Celkově jsem úkolníček projížděla 2x denně, ale ty cviky, co se mají dělat 4x, jsem občas nestihla.
Vyhovovalo mi všechno. Kdo by to byl řekl, že z tak nenáročného cvičení můžou být takové výsledky 🙂
 Před a Po

Veronika:

– 2 těhotenství – 2 sekce – nyní necelých 10 m od posledního porodu

– zebra: -2cm, pupek: -4cm, nejširší místo: -2 cm
– diastáza nad pupíkem byla na 2,5 prstu, po kurzu na 1,5 prstu, pod pupíkem bohužel zůstala 1,5 prstu
– od kurzu jsem očekávala, že mě zbaví diastázy, zlepším si katastrofální držení těla a nastolím si nějaký režim co se pohybu týče
– ano, kurz splnil očekávání, i když souboj s diastazou bohužel ještě zdaleka neskončil (ale já se nedám!)
– bolesti jsem žádné neměla
– bavilo mě cvičit, nepotřebovala jsem ani motivační citáty ani zelený a červený papírek, ani ujišťování už jen x týdnů apod, prostě jsem chtěla se sebou něco udělat, a to byla ta největší motivace. Bavilo mě na tom, že k tomu člověk v podstatě nic nepotřebuje, nestráví tím hodinu denně (i když se cvičí 4x denně), a že to je rozděleno na cvičení několikrát denně po pár minutách. Co si budeme povídat, která matka 2 malých dětí by měla hodinu (a víc) denně klid na cvičení na jeden zátah.
– Úkoly jsem plnila na 100%, i když mi u toho občas děti skaly po hlavě 😀
– Neměnila bych nic, bylo to super a už se nemůžu dočkat další fáze, kde už se zaměříme na celé tělo.
 19398012_10208017005057649_2082896344_n

Eva:

-jedno, teď šest a půl měsíce po porodu

– žebra 75->74, pupík 79 -> 74, nejšírší místo 84 -> 81

– Očekávání bylo, že “zmizí” diastáza, nebudou mě bolet bedra a budu mít víc zpevněné břicho než jen rosolovitou hmotu

– Splnila se má očekávání? Ano. Distaza se zmenšila víc než o polovinu, bedra už nebolí a břicho je pevnější. Není to ještě ono, ale když teď vím, jak správně cvičit, budu makat dál a bude to čím dál lepší.Kurz mi nejen splnil moje očekávání, on mi ukázal, jak můžu řešit i své další problémy. Jako kdyby jsem byla doteď slepá a operace mi dala zrak. Vždy jsem byla sportovní typ, ale nic neřešilo mé špatné držení těla. Těhotenství, diastáza a nošení dítěte byly poslední hřebíky do rakve. Tušila jsem, že když nic nezměním, skončím časem v horším případě s vyhřezlou plotýnkou, v tom lepším s ohnutou postavou s vyvaleným břichem a nulovým sebevědomím. Teď, když vím, jak funguje core, jak se posiluje, stačí “jen” cvičit

– Ano, tělo se změnilo viz výše + že mám víc snahu se rovnat a vytahovat za hlavou, protože najednou mám silnější TA, který dokáže tělo udržet vzpřímené. Cítím se sebevědomější, mladší a štíhlejší. Oblast bederní páteře je uvolněná tak, jako nebyla snad ani před těhotenstvím, kdy jsem seděla 8 a víc hodin denně u počítače.

– Ano, zmizely bolesti beder. A super je, že taky vím proč a jak to vše funguje. A je skvělé, že cviky jsou doplněne i o masáže s ježky, je to jako kdyby člověk omládl o 10 let, když si pocvičí na ježcích.

– Bavilo mě cvičit. 1. bylo to zcela něco nového nepodobné ničemu, co jsem znala dříve, takže mě hnala čiročirá zvědavost, jak to tam vše funguje či spíše nefunguje, hrát si s jednotlivými svaly, přenášet tam pozornost.. . 2. bylo úžasné si uvědomovat, jak se svaly, které dlouhé roky spaly a krněly, postupně probouzí k životu, týden po týdnu vnímat ten pokrok. Těšila jsem se na každý nový domací úkol, jak zase postoupím dál

– Cvičila jsem 4x denně po celou dobu, ač někdy ta pozornost nebyla 100% ( únava, neklidné dítě)

– Vyhovovalo mi vše

PS: děkuji za tvou energii do nás vloženou. Je skvělé se setkat s člověkem, který dělá, co ho baví. Už před těhotenstvím jsem “buzerovala” okolí, že se nemusí hrbit a mít vyvalené pupky, že nemusí s věkem rezignovat (viz má 62 letá mamka, co je rovná jak modelka a má zcela ploché břícho, jen protože se posledních 20 let rovná nonstop). Teprve ale díky tvému kurzu jsem pochopila, jak to všechno funguje. Vyprávím o tobě, o TA, o kapsách, o fasciích a tvém cvičení všude kam přijdu, až se na mě známí koukají spíš jak kdybych byla svědek Jehovův a kázala jim o bohu. Po každém úterním kurzu jsem cestou na metro diktovala vše, co jsem si pamatovala z tvé hodiny, do záznamníku. A hned doma si to přepisovala do sešitu. Cvičila jsem v každé volné chvilce i kočky a s válcem u zdi, ač to nebylo za domácí úkol. Není to jednoduché a chce to hodne trpělivosti, ale když vím jak, tak stačí už jen zabrat a makat.

Když pominu prkna apod, tak na youtube je dost i videí na diastázu (hlavně amerických). Ale z videa prostě nejde pochopit to nejdůležitejší. Co se vlastně má cvičit. Takže zas může dojít k omylu, že žena bude cvičit nesprávně svaly a core bude dál ochablý. Moc u toho cvičení pomáhá přítomnost cvičitelky, že si šáhne a také ty metafory : “kostka ledu”, “pětitisícovky”- tyhle představy mi daleko lépe pomohly uvědomit si, co je třeba.proměny

 

Karolína:

2tehotenstvi (dcera 2014, dvojčata 12.2016). Od posledního porodu 6m.

•Úbytek:

1)  žebra – ráno 81, nyní 75/ večer 84, nyní 80

2) pupík=nejširší místo – ráno 74/nyní 74, večer 77/ nyní 75

•Ocekavala jsem zmenšení břicha 🙂

•Kurz splnil mé ocekavani..resp.mne ještě více potěšil

•Zmenseni břicha 🙂

•Ze začátku mne cvičení moc nebavilo, ale jakmile jsem začala vidět výsledky, motivovalo mne to cvicit a začalo mne to bavit.

•Bolesti jsem neměla.

•Ukoly jsem plnila (krom jednoho dne, kdy mi bylo špatně) poctivě.

• Příště bych raději chodila bez holek (dvojčat), trochu mne to pri hodině rozptylovalo.

proměna2

 

Petra:

1. těhotenství, na začátku kurzu 3 měsíce po porodu

CM:

žebra: 91 – 85 = 6cm

pupík: 100 – 99 = 1cm

nejširší místo: 108 – 103 = 5cm

diastáza: pod pupíkem ze špičky prsu na nic, nad pupíkem ze dvou prstů na nehet

Myslím, že jsem měla na začátku hodně vyklenutá žebra, protože jsem měla velké břicho. Obecně jsem měla pocit, že to není moje tělo. Sebekriticky musím říct, že vím, že by byl výsledek o dost lepší, kdybych přestala jíst sladkosti. No pokouším se toho zbavit 🙂

Co jsem čekala a jestli se to splnilo:

Čekala jsem, že se mi srovná tělo, což se rozhodně splnilo. Stáhla se mi disatáza, to jsem ani nedoufala, že to půjde tak rychle a dobře. Jako bonus se mi i zmenšilo tělo.

Změnilo se něco na mém těle:

Obecně se cítím silnější a pevnější. Stáhla se diastáza.Trochu jsem se zmenšila.

Zmizely bolesti?

Bolesti se spíš objevily, ale nevnímám to negativně, ale jako přechodnou fázi. Před těhotenstvím jsem hodně trpěla na bolesti zad a na housery. V těhotenství se mi tak rozjelo tělo, že bolesti přešly (chvála bohu, bolely mě jiné věci :)). Teď se cvičením vrátilo tělo do původního stavu, kde to zase bolí, ale věřím, že se to posune ještě dál, do toho správného stavu, kde už nebude bolet nic.

Bavilo mě cvičit cviky?

Docela jo. Nejsem ten typ, co se potřebuje spotit, abych měla pocit, že to bylo k něčemu. Jakmile po pár týdnech začaly svaly fungovat a bylo cítit, co dělám, věděla jsem, že cvik má funkci a to mi stačilo.

Plnila jsem DÚ?

Cvičila jsem vždy 2x denně, často 3x denně, 4x už se mi to většinou nepodařilo. Jsem ráda, že cvičení na léto je 2x denně. Aspoň budu vědět, že to dělám 100%

Cvičení mi naprosto vyhovovalo. Skvělé jsou domácí úkoly, to člověk na aerobiku jednou týdně nedostane :))) Takže je to komplexní funkční cvičení, které má opravdu výsledky. A hlavně je super to, že ti na výsledcích záleží. Žádné noname cvičení, kde je lektorovi jedno, jaké dělá člověk pokroky.

Jak jsem ti říkala na poslední hodině, objevila jsem tě už před třemi lety a jen jsem potřebovala mít tu prohlídku po šestinedělí, abych k tobě mohla začít chodit. Jsem šťastná, že jsem se na kurz dostala a rozhodně budu pokračovat dál ve 2. fázi.

 

Michaela:

1 těhotenství, teď jsem 6 měsíců od porodu

  • žebra minus 2 cm, pupík minus 5 cm, nejširší místo minus 4 cm
  • Od kurzu jsem čekala nápravu diastazy a vylepšení vzhledu bříška
  • Kurz předčil moje očekávání – hlavně v tom směru, že jsem se dozvěděla pro mě objevné informace z anatomie, které zapadají do přemýšlení o správném, zdravém a účinném cvičení (a že o tom přemýšlím roky)
  • Po kurzu se mi zmenšila špička pod pupíkem, začal se mi opět tvarovat pas
  • zmizely bolesti beder a to snad po 3 týdnech cvičení JUCHUUUUUU
  • cvičení mě mc bavilo, proč? no hlavně asi proto, že jsem 4x denně měla pocit, že aspoň pár minut věnuji sama sobě a byla to pro mě i taková meditační/zklidňující chvilka
  • ano, cvičila jsem opravdu poctivě, nezvládla jsem odcvičit jen jednu serii (tím myslím posledí 3 cviky, které mi jeden večer chyběly), prostě jsem usnula a mám doteď výčitky …
  • u každého cviku bych ráda věděla, co se s ním přesně posiluje, nebo na co účinkuje, abych měla kontrolu, zda cvičím správně. Často jsem pochybovala, jestli mi pracují ty správné svaly. Hodně mi pomáhaly metafory (12 ka se nutně potřebuje podívat na 6ku, závisí na tom její život / podívám se, jestli nemám mezi prsama bordel…) :-))) to se moc dobře pamatovalo a pomáhalo mi to

proměna3

Petra:

3 těhotenství (1 přirozený porod, 2 SC), 2 roky od posledního porodu
Úbytek cm – pas  -3cm, pupík -4cm
Od kurzu jsem čekala že se vizuelně zmenší břicho a očekávání se splnilo, břicho je viditelně menší, jupí 😀
Bolesti jsem neměla ani před kurzem
Cviky mě baví a doufám, že budu ve cvičení co nejdéle pokračovat 🙂
Domácí úkoly jsem plnila tak na 90%, občas mi to nevyšlo 4x denně, ale třeba jen 2x nebo 3x.
Kurz se mi líbil, nemám připomínky. Jsem nadšená a spokojená, že se to konečně hnulo a i pár lidí v okolí už si všimlo, že je břicho viditelně měnší!proměna4

Mirka:

1 těhotenství, 24 měsíců po porodu
úbytek cm: žebra 0 cm, pupík 2 cm, nejširší místo 1 cm

co jsi od toho to kurzu čekala?: Čekala jsem, že se mi zmenší diastáza, přestanou bolet bedra nebo spíše ne tolik a alespoň trochu splaskne nafouklé břicho.

Splnil tento kurz Tvá očekávání: Určitě ano.

Změnilo se něco na mém těle: Ano! Diastaza je na milimetřík :-) Hura! Cítím jak mam pevnější břicho i když to není vidět a je stále nafouklé.

Zmizely bolesti, pokud ano jaké?: Bolesti beder zcela nezmizely, ale lepší to o něco je. Díky kurzu vim, jak se krásně protáhnout.

Bavilo tě cvičit cviky? Pokud ano, proč?: ano ano ano :-) Ač to byla někdy věda :-) a právě proto mě to bavilo.

Plnila jsi poctivě domácí úkoly?: Plnila jsem na 95% :-)

Je něco, co by jsi změnila, co ti nevyhovovalo? A co ti vyhovovalo? Myslím, že bych neměnila snad nic. Možná protáhla o něco hodinu :-) aby ta jedna trvala alespoň hodinu a půl :-)  Nikdy se mi nechtělo jít domů, rychle to uteklo a vždycky jsem se cítila hezky odpočatá a domů odcházela pěkně vzpřímeně!

 proměnyŽ

Lenka:

1 těhotenství, 4.měsíce a 13 dní po porodu

Úbytek cm: Žebra: před fází I. – 80 cm, po fázi I. – 77 cm

Pupík: před fází I. – 88 cm, po fázi I. – 84 cm

Nejširší místo: před fází I. – 89 cm, po fázi I. – 86 cm

ü Co jsem od tohoto kurzu očekávala: Splnil kurz mé očekávání? Změnilo se něco na mém těle:

Vzhledem ke skutečnosti, že jsem již před těhotenstvím doma cvičila (trápil mě podbřišek), přála jsem si po porodu ploché bříško. Do té doby jsem znala obvyklé sedy/ledy, zvedala jsem nohy do výšky atd. (do fitka mě nikdo nikdy nedostal J), jenže efekt téměř žádný…, proto jsem na internetu hledala, jaké jsou jiné možnosti, jak se jej zbavit. Zároveň jsem však plánovala těhotenství, takže v momentě, kdy jsem začala číst a zajímat se o posilování CORE, což mě nadchlo, jsem paradoxně zjistila, že se zadařiloJ

V tu chvíli jsem si říkala, co bude s bříškem po porodu. Takže jsem procházela internet a narazila na Tvé webové stránky, které mě moc zaujalyJ. K tomu, abych objevila Tvé kurzy, mi také napomohla souhra náhod, že Ti dalo pár kamarádů na FB like, takže jsem narazila na Tvůj FB profil… Shodou okolností jsem zjistila, že jsi chodila do stejného ročníku ZŠ jako má sestra Katka a dokonce si Tě vybavilaJ, jsem o ročník starší..,Takže takto jsem Tě objevilaJ a od té doby jsem si moc moc přála, že až budu mít doma své vysněné miminko, budu moci navštěvovat Tvé kurzy… No a po porodu mi jednoho dne manžel předal Tvůj voucher (s takovým tím: nemysli si, že to potřebuješ a rozhodně tím nechci říct, že jsi tlustá J – vždy mě celý rok poslouchá a pak dostávám dárky, které jsem si přála, ale již na ně zapomněla..) a já byla fakt nadšená!!!!!!..Opravdu moc!! Sledovala jsem Tvoji proměnu a opravdu nechápu, jak jsi se svou pílí, a ještě k tomu po porodu, dopracovala k tak krásnému bříšku. Je zajímavé, že nikdo jiný se touto problematikou (zaměřenou speciálně na rodičky) nezaobírá jako Ty, přitom je to snem každé ženy.

Teď, když jsem již nějaký ten měsíc po porodu, mohu zhodnotit, zda se mi splnilo to, co jsem od kurzu očekávala…zpevněné a ploché břicho, posílené pánevní dno a co nejmenší diastázu. Bříško mám opravdu pevnější a plošší, za což jsem moc rádaJ, je mnohem více zpevněné, než když jsem cvičila před těhu domaJ Samozřejmě nejsem úplně plochá, jenže co se dá po porodu čekat, na to jsou zde další fázeJ Je fakt úžasné pozorovat, jak se tělo mění. I pánevní dno mám již mnohem posílenější (poznám podle kýchání, po porodu to nebylo dvakrát vončo) a diastázu mám již malinkou nad pupíkemJ. Do teď nechápu, že svaly pracují a přitom sedím, ležím, stojím, neničím si u toho záda a nebo nepadám vysílením na ústa jako u sedů/lehů.

ü Zmizely bolesti?

Již od mala mám skoliózu, takže těhotenství pro mě bylo, co se páteře týče, peklo. Měla jsem až do porodu příšerné bolesti v kříži a bedrech (bříško jsem totiž měla docela velké), sice jsem pravidelně navštěvovala fyzioterapeutku, jenže ta mi stejně moc nepomohla…). Takže kontrakce do zad byly fakt super. No a po porodu bolesti ustoupily, takže jimi netrpím. Mohu

být jen ráda za to, že tyto cviky mi páteř neničí a formují mi bříško, aniž bych při nich trpěla bolestí. U sedů/lehů mě záda bolela festovně, takže jsem moc ráda, že cvičím a bolesti se mi žádné nemám.

ü Bavilo mě cvičit tyto cviky?

Cviky mě baví, tím spíše, že jsem cvičila již v minulosti (jenže dříve s bolestmi a také jsem si těmi cviky krásně deformovala, již tak křivou páteř..). Je super, že u toho člověk může svým způsobem relaxovat, soustředit se sám na sebe a vypnout.

ü Plnila jsem poctivě domácí úkoly?

S rukou na srdci mohu prohlásit, že jsem opravdu nevynechala ani jednou. A to i po posezení s přáteli. Neříkám, že se mi „ v náladě“ chtělo cvičit, ba naopak, neměla jsem na to náladu, ale opravdu jsem se k tomu dokopala (tím spíš, když jsem se na bříško podívala do zrcadla a řekla si: teď vynecháš jednou, příště zase a veškerá snaha – jak má, tak samozřejmě Tvá – bude v háji…). Dokonce jsem na koncertě stála v pozici, kterou jsi nás naučila…J Musela jsem vypadat atraktivně s těmi pokrčenými kolenyJ

ü Je něco, co bych změnila, co by mi nevyhovovalo? Co mi vyhovovalo?

Není nic, co bych změnila. Jsem ráda za to, jak vše probíhalo a probíhá. Jsem moc ráda za změny, které vidím na mém těle. Opravdu nejvíc nadšená jsem teď, když je vidím na fotkách a také když spatřuji úbytky na metru. Vůbec mi to tak po celou dobu nepřipadalo. Jediné co mi občas bránilo a brání ve cvičení je maláJ, ale ta na to má právo a zacvičím si v jiný čas, když mě již nepotřebuje…

Jsem moc ráda, že jsi se dala na tuto profesní dráhu, pomáháš tím strašně moc maminkámJ, Je zde najednou něco, co zde nebylo…. Také si myslím, že podpoříš třeba ty ženy, které mají obavy z těhotenství jen proto, že budou vypadat jinak…

Je super, že mám po porodu pocit, že se vrací vše zpět k původnímu stavu. Pokračuj nadále v tom, co Tě baví, myslím, že to děláš skvěle 😉

Díky za Tvou energii a čas, který jsi mi věnovala. Pa Lenka

proměny po porodu