5.11. proběhl můj letošní poslední velký výjezd. Tentokrát až do Ostravy s dvěma osobníma COREovkama po cestě, jedna před Olomoucem a jedna v Olomouci.
Cesta tam byla sice dlouhá, za to perfektní. Počasí bylo neuvěřitelný, bylo 17 stupňů, sluníčko, chodila jsem v tričku. Příroda kolem, mě nutila nekoukat při řízení dopředu. Viz video na konci.
Iva Fiš cesta Olomouc Ostrava Praha Olomouc Iva Fiš
Iva Fiš cesta Ostrava
Zato cesta zpět domů byla mazec. Trvala 4 hodiny. Jela jsem z Ostravy do Olomouce, z Olomouce do Brna a z Brna do Prahy. Od Olomouce už to bylo samé zúžení. Posledních 45min byla velká krize. Odhadnout vzdálenost kamionu přede mnou a rychlost blížícího se auta za mnou v rychlém pruhu, bylo nadmírou náročné. Ale zvládla jsem to, stálo to za to a bylo to božíííí.
Stala se mi taková věc po cestě domů:
– po hodině a půl cesty jsem dostala hlad a začala jsem se pouštět do sušenek, sice cereálních ale polomáčené v čokoládě. Přiznám se, že jsem malinko ujetá na mytí rukou, a jelikož jsem si je napolsedy myla před začátkem skupinovky v Ostravě, nebyla jsem schopná sáhnout na sušenky rukou a tak jsem je napůl rozbalila s oběma rukama na volantu, malinko roztrhla balíček, a vyžírala je přímo z obalu, bez jakéhokoliv dotyku ruky. Po dvou a půl hodinách jízdy na mě začala blikat kontrolka benzínu, a tak jsem zajela na tu nejdůvěryhodnější pumpu, Shelku. Tankuji, platím u paní u pultu, vždy zdravím a usmívám se. Následně proházím skrz na skrz benzínkou, abych si ověřila zda nutnost na záchod je vážná, či zda vydrží. Po shlednutí ceny WC 15,- jsem zamířila k východu, jenže po uvědomění si, že ještě nějakou tu hodinu pojedu, jsem si řekla, že to zaplatím a zamířila zase k záchodu. Paní na baru mě ještě informovala, že několik peněz (už si nevzpomenu) se mi vrátí při zakoupení jakéhokoliv zboží tam. Při použití WC, jsem si nemohla nevšimnout toho luxusu. Wooow….páni, to je záchod, už chápu proč to stojí 15,-, klidně by mohli zdražit… proběhlo mi hlavou. Při mytí rukou jsem byla okouzlena umyvadlem, kohoutkem a nakonec zrcadlem…. CO????? Co to skarka mám na obličeji…. Ještě, že jsem byla zrovna jediná kdo si užíval toho hajzlíkovýho luxusu, jelikož jsem vybuchla smíchy. Celou bradu, tvář i pusu pod nosem, jsem měla od té zatracené čokolády, co byla na těch děsně cereálních polomáčených sušenkách. V hlavě jsem si během několika sekund přehrála celý pochod benzínkou, komunikaci s paní za pultem, uhnutí z cesty asi 5 silným mužům, courání sem a tam o tom zda půjdu či nepůjdu čůrat, o střetávání se pohledů a vynucených úsměvů s dalšími zaměstnanci Shelky…woooooow…..hihihi…stále mě to dostává.. 🙂 No, kupon z WC jsme použila na žvýkačky 24,- po odečtení mě stály kolem 17,-asi (kdo mě zná, ví, že už několik let nežvýkám, prostě se vyhybám aspartamu jako čert kříži, ale cesta byla dlouhá a ony ty žvejky umí probrat).
Začalo to tehdy snahou o skupinovou COREovku v matřeském centru, jelikož to nevyšlo, jednu maminu z Ostravy napadlo udělat to v tělocvičně na základce. Bylo pro mě nepředstavitelný dostat 15 maminek (jelikož to bylo minimum i maximum) na jedno místo, aniž bych to mohla nějak více ovlivnit osobně, aniž bych je znala, či se mohla nějak více angažovat v propagaci. Díky facebooku a Modrému Koníku se v Ostravě zúčastnilo 12 maminek. Za to moc děkuju. Děkuji moc Míše M., za zařízení tělocvičny a všeho kolem. Děkuji všem za šikovnost, účast, úsměvy, důvěru při uvolňování pánevního dna, (ty vaše pohledy stály za to), prostě za všechno. Moc mě to bavilo na každé zastávce. Moc ráda jsem vás všechny osobně poznala. A snad zase někdy. 🙂
Pište mi maily, zprávy, ať vím, jak vám to jde, jak moc poctivě makáte, zda se zlepšujete, zda máte změny, prostě co se děje s tělem. Je to ve vašich rukou. Buďte poctivé samy k sobě, děláte to totiž jen a jen pro sebe. 🙂
CORE turné Ostrava
Malý video, bohužel se mi začíná zvrtávat mobil, tak to nevypadá přesně, tak jak jsem si představovala.
Teď co dál? Maminek je čím dál víc a teď před Vánoci už není tolik času, přes zimu žádné výjezdy neplánuji, nechci moc cestovat v mrazu a sněhu (pokud letos nějaký někde bude, snad jo).
Přišlo ale několik žádostí:
O Teplice, Brno, Mladou Boleslav. Tak snad v březnu, holky. 🙂

 

Jak to celé začalo? Aneb “CORE Turné” – Křenovice / Solnice / Praha

(video na konci článku)

To, že jsem se prvně školila na CORE v roce 2011 (Daniel Muller IQ Pohyb Academy, tehdy ještě pod Face Czech Academy) už většina z Vás ví, to že se mi tím změnilo celé trenérské myšlení je už nejspíš jasné.

Už v těhotenství jsem se nemohla dočkat toho, co mi v porodnici doporučí na cvičení po porodu a na pánevní dno. Chtěla jsem to jejich cvičení propojit s tím „mým“ CORE a s informacemi ze školení z roku 2010 Cvičení pro těhotné a po porodu (Face Czech Academy), abych byla co nejvíc super fit uvnitř a ověřila si, že to funguje. Jenže přišlo velké zklamání, nikdo nepřišel, nikdo mi k žádnému cvičení nic neřekl, a to jsem byla na nadstandardu. Je možné, že to bylo tím, že jsem rodila mezi Vánočními a Silvestrovskými svátky a všichni odborníci na toto téma byli nejspíš doma. Ale omlouvat je nechci. Jelikož jsem nebyla jediná, která rodila, porodnice přímo praskala ve švech. Představila jsem si, jak většina těch maminek odchází domů s představou sedů lehů po šestinedělí. Bylo mi z toho smutno a cítila jsem určitou zodpovědnost za to, že já vím, co dělat. Chtěla jsem to nějak předat dál.

Nejdřív jsem ale sama na sobě vyzkoušela, zda CORE funguje i po porodu, jak mi bylo řečeno. No jistě, že funguje. Neuvěřitelné výsledky (už jste je asi všichni viděli zde). A tak 3. února 2014 (14 měsíců po porodu) vznikl můj blog. Tehdy jsem neměla nejmenší tušení o tom, kam až mě to dovede. Každou procházkou s kočárkem v lese se mi objevovala nová a nová témata a začala jsem vidět směr, kterým chci vést své trénování.

Chtěla jsem zjistit, zda je více maminek, které netuší, co smí a co nesmí cvičit po porodu a tak jsem rozjela diskuzi na diskuzním fóru Modrý Koník, který mi kamarádka Verča doporučila. Po pár dnech mi nabídli vytvoření vlastní skupiny – Poradna – Co smím a co nesmím cvičit po porodu? A tak 23. dubna 2014, vznikla tato poradna. Byla jsem obrovsky nadšená a natěšená, že můžu více maminkám pomoci a poradit jim. Po zveřejnění článku na mém blogu o cvičení CORE – viz výše. Začaly psát maminky z celé ČR, zda neznám někoho tady a tady a cvičí to stejné, nebo zda nebudu mít cestu kolem toho a toho města. Šíleně mě mrzelo odepisovat: bohužel tam nikoho neznám, či tam se jen tak nedostanu. Nějak jsem se za nimi dostat chtěla, ale jak? Už dříve mě kamarádka Katka říkala, zda nechci zkusit udělat malý seminářík na to CORE v MC Domeček v Praze. Nejdřív jsem si říkala: Ješiši, to nemůžeš dát, jsi obrovský introvert, mluvit na 15 lidí, to je nereálný. Jenže chtít pomoci bylo silnější, než řešit že jsem uťáplá. A tak jsem se rozhodla jet do všech Mateřských Center, na které mi holky z Modrého Koníka pošlou odkazy. V duchu jsem si stále opakovala: „Jsem máma jako ony, prostě změním svůj introvertní svět a dám to!“ řeklo se a stalo se. J S nadšením mi maminky posílaly odkazy na jejich oblíbená MC ve svých městech. V polovině srpna jsem je začala kontaktovat a většina s radostí souhlasila. A tak na září měly volné termíny: MC Domeček Křenovice 22. 9., OS Brouček Solnice 24. 9. a MC Domeček Praha 29. 9.. Další jako Ostrava, Neratovice budou v říjnu, Nymburk v listopadu a uvidíme, zda přibyde, jelikož už mě kontaktovaly samy MC, které by o to měly také zájem, např. Litoměřice, Praha Černý Most.

Na všech zářiových zastávkách na mém „CORE turné“ bylo plno!

Září je u konce a mé shrnutí…… přímo božíííííííííííí .. 🙂 uuáááá.. 🙂 parááááádááááá 🙂

MC Domeček Křenovice – 15 úžasných maminek (počet se odvíjí od velikosti sálu, foto jsem bohužel zapomněla udělat). Zde foto den před tím – finální příprava skriptíček a snaha o žádné nervy 🙂

Iva Fiš příprava na školení

OS Brouček Solnice – 10 úžasných maminek (bohužel 3 onemocněly, jinak by bylo 13, počet se odvíjí od velikosti sálu)

Iva Fiš, školení Solnice

MC Domeček Praha 4 – 8 úžasných maminek (počet se odvíjí od velikosti sálu)

Iva Fiš - školení Praha

Akorát jsem se vrátila z poslední zářiové zastávky. Jsem přímo nadšená ze všech holek, které jsem měla tu čest, poznat. Dohromady 33 maminek na zářiovém turné, které touží dělat pro své zdraví to nejlepší. Za tuto dobu, co se věnuji maminkám, jsem zjistila, že od roku 2009, kdy jsem se stala ofiko trenérkou, jsem nepoznala více chtivé lidi cvičit, jak právě maminky čerstvě po porodu. Bohužel informovanost o cvičení po porodu v ČR mírně pokulhává a tak jsem ráda, že jsem mohla předat to, co mě změnilo trenérský, fyzický i osobní život. Jsem šťastná, že ty holky, co měly možnost hlídání, přišly, naučily se to, a teď mají samy sebe ve svých rukou, vím, že chtějí, znám ten pocit, nyní vědí i jak. „Už je to na vás, dejte do toho vše. Jelikož nikdy nikdo nic nedostane, pokud také do toho něco nedá. Věřím, že to dáte. Pište, kdyby cokoliv“.

Moc děkuji všem organizátorkám ve svých MC, které to měly perfektně na háku. Děkuji všem maminkám, které přišly. Bylo to s vámi super.

Těším se na říjen a další a další maminky, které zase s radostí poznám na svém „CORE turné“. Jakmile budu vědět přesný den a čas, okamžitě budu aktualizovat stránku.

VIDEO zářiové turné 2014: