KNIHA

KOUPIT KNIHU

KNIHA – PRŮVODCE NA CESTĚ DO SVÉHO TĚLA

SOUČÁSTÍ KNIHY JE 8 VIDEOLEKCÍ, po přečtení a odcvičení je možné ZAKOUPIT I NAVAZUJÍCÍ ONLINE KURZ – VÍCE JE ZDE

KOUPIT KNIHU

Kniha obsahuje vše, co jsem si sama přála vědět po svém 1.porodu v roce 2012. Kdy jsem zjistila, jak moc v tomto oboru chybí informace. Kolik z nás má pocit, že po šestinedělí máme být téměř fit a vypadat i cítit se jako dřív. Kdy chybně zaměňujeme oslabený střed těla za tloušťku, nebo inkontinenci za přirozený stav, ať už 3 měsíce po porodu nebo 20 let. Od té doby se tomuto tématu věnuji. Je to moje vášeň, koníček a práce zároveň. Cíl vždy byl zvýšit povědomí o svém těle po porodu, protože tahle kategorie je asi -1000 km před „jen“ ochablým tělem. Je potřeba se dozvědět Proč! Proč se stále necítím jako ve svém těle, proč večer vypadám jako těhotná, proč mám inkontinenci přesto, že cvičím na pánevní dno, proč nemám stále ploché břicho, když držím minuty v Planku a proč mám diastázu? A když pak víme, PROČ to je, lépe pochopíme JAK můžeme svůj stav zlepšit a BÝT ZPĚT VE SVÉM TĚLE. To se týká nás všech i třeba 20 let po porodu. A tak všechno, co jsem doposud zjistila díky své praxi a neustálému vzdělávání předávám dál touto knihou.

Pro koho je kniha užitečná? Pro těhotné je to dobrý dárek, který s sebou berou do porodnice. Také je to dobrý dárek právě pro návštěvu čerstvé maminky v porodnici (i po porodu císařským řezem). Určitě ji uvítáme v době šestinedělí. Ale hlavní část knihy je věnovaná každé z nás, která těhotenstvím a porodem prošla a je úplně jedno, zda to bylo před pěti měsíci nebo před 20 lety. A také pokud je v plánu si toto období znovu zopakovat. 🙂

Kniha NÁVRAT DO SVÉHO TĚLA po těhotenství a porodu je psána hovorovou češtinou. Není odborná. Když si knihu přečetla má sestra, řekla, že je to jako pokec s kámoškou. Prostě normální.

CO TĚ V KNIZE ČEKÁ ANEB NENÍ KNIHA JAKO KNIHA

Začátek knihy je věnován každému zásadnímu období po porodu. Jak o své tělo pečovat a k návratu mu pomáhat už v porodnici, v době šestinedělí a pak hlavně po něm, protože po něm, to teprve začíná. Je úplně jedno jak dlouho po porodu jsme, protože dopad těhotenství a porodů na naše tělo můžeme zlepšit i 20 letech po porodu.

V další části rozebereme všechny chyby a mýty, které se roky doporučují a které nemají efekt. Objasníme si jak je to s pánevním dnem, břichem i diastázou. Dozvíme se PROČ to tak je a naučíme se JAK to dělat efektivněji.

Praktické rady pro denní činnosti rozhodně nechybí. Stačí tak málo a přitom to může mít takový pozitivní efekt. Od základních pozic až po více aktivní jako je například běh s kočárem.

Kniha je obohacena o několik příběhů/proměn mých vlastních, ale hlavně mých klientek z kurzů a online kurzů. Každá problematika v knize rozebraná je vlastně inspirovaná existujícím příběhem. Příběhem, kdy si jedna z nás myslí, že se daný problém děje jen jí a nikomu jinému. Nakonec pak můžeme všechny zjistit, že v tom nejsme vůbec samy a že se to všechno zase zlepší. Kniha průběžně slouží jako náš vlastní deníček a závěr knihy patří jen a jen Tobě. Proto je součástí knihy PROPISKA, která je z 50 % z bambusu a z 50 % ze zrecyklovaného plastu.

Nebyla bych to já, kdybych během psaní této knihy neměla stále pocit, že tomu něco chybí. Že na určité cviky, masáže, pozice, rady TEXT NESTAČÍ. A tak vznikl tento smajlik – tato ilustrace (všechny obrázky zde jsou ilustrace z knihy). Je to totiž ukazatel. Ukazatel, který hlásí = HALÓÓÓ k tomuto odstavci PATŘÍ VIDEO !!!!!!!! Ano, součástí knihy je 8 videí. Je to doplnění knihy v částech, kdy mi text přišel málo. Snad budete nadšené. 🙂 Já jsem. 🙂 Jak se k videům dostanete se dozvíte až v knize.

KOUPIT KNIHU

BONUSY KE KNIZE

Nešlo udělat jen tak nějakou knihu, když se do toho pouštím se vším všudy, tak ať je vyňuňaná. 🙂 Skrývá v sobě několik vychytávek. Od drobností po naprosto super originální vychytávky, které dají textu ještě větší efekt.

KOUPIT KNIHU

RECENZE

KOUPIT KNIHU

MOJE CESTA KE KNIZE

Myslím, že napsat tuto knihu byl naprosto přirozený krok jak posunout osvětu o vhodném a možném návratu svého těla zpět po těhotenství a porodu o skok výš. Za těchto skoro 10 let, které se tomuto oboru věnuji, jsem si všimla několika informací, řekněme mýtů, které v praxi a reálném světě nefungují. Stejně tak jsem zaznamenala nejčastěji opakující se chyby/omyly, které často na svém těle napácháme nevědomky samy. A naopak ty nejdůležitější a nejlepší rady, které nám dokážou pomoc už v porodnici anebo i za 20 let. To všechno a mnohem více jsem sepsala na 144 stranách této knihy. Stal se ze mě průvodce, který ukazuje správný směr. A třeba otevře oči.

Více do hloubky o vzniku knihy JE ZDE – KLIK.

KOUPIT KNIHU

CO JE JEŠTĚ POTŘEBA VĚDĚT