Proměny

PROMĚNY z 1. ON-LINE KURZU:

 • Promeny z meho 1.on-line kurzu ever !! Ja on-line odsuzovala a neverila, ze by mohl mit efekt a ze vubec dokazu neco tak neviditelneho predat kamerou a slovem.
 • On-line kurz navazoval na webinar = webinar 1.cast 16.2.2021, 2.cast 23.2.2021…. on-line kurz startoval 12.3.2021 a koncil 11.4. 2021. = tzn. Necele 2 mesice se cvicilo… ANI NE 2 MESICE A ON-LINE = TY VOLEEEE !!!! (ja se omlouvam, ale ja opravdu zasnu a musim si sproste zarvat, protoze to je sakra skvely, co holky dokazaly samy doma)
 • Cvicilo se 2x – 4x denne 5 – 7 minut !
 • Muj cil byl = predat co nejsrozumitelneji nejzasadnejsi maximum= navest na spravnou cestu a mit po 8 tydnech pocit, ze se v tele deje vse tak jak ma= zlepsit fci panevniho dna, zmirneni bolesti zad, postouchnout diastazu spravnym smerem, zlepsit drzeni tela…. to v jake mire se to v pribehach a promenach odehrava, to jsem necekala ani v nejruzovejsimu snu… HOLKY PREDCILY ME OCKEVANI !

 • V kurzu bylo 108 osob
 • Z nichz mi 60 lidi napsalo zpetnou vazbu a pres 50 poslalo i fotky
 • Nektere fotky jsou z 26.2.2021 (po webinari) az 16.4.2021 (po konci kurzu), jine jsou ze zacatku brezna, kdy on-line kurz zacinal.
 • Vubec nechci aby sme se tu soudily, nebo se holky z kurzu srovnavaly, na fotkach, v pribezich je citelna jina startovni pozice a jine cile… nejde o to ukazat kdo by byl lepsi, ale motivovat se v tom, ze lze se svym telem (i xx let po porodu) neco udelat, aniz by z nas lil pot, lezely jsme hodinu v planku (prkne), ci pri behani (kdy se snazime zhubnout) skakaly do krovi curat
 • Cil byl zlepsit stav !!! Zlepsit !! Nee ho za necele 2 mesice vyresit (to neni realny). Zlepsit a nasmerovat spravnym smerem. A to si myslim, ze JSME ZVLADLY VSECHNY SKVELE !!!!
 • Je fascinuji sledovat jak tela reagovala
 • To je do me prace, praxe nesmirne dulezite a za to VAM HOLKY SILENE DEKUJUUU !!
 • Muzu se zdat, jako pokritec,ktery odsuzoval on-line cviceni, v nekterych pripadech to stale trosku odsuzuju !!
 • U asi 20 osob z kurzu netusim co se delo, nevim zda cvicily, cvici, nevim vlastne vuuubec nic !!! A to me mrzi… to je ta vec, kterou offline, kdyz jste na znackach v sale nezazijete.. prijdou vsechny a cvicej a sledujete.a kontrolujete, vite presne kdo doma pilne cvicil a kdo ne.. Kdyz nastane problem v provedeni cviku, okamzite to resite… TADY NE… tady jen cekat a doufate… Tim,ze jsme se vzdy 1x tydne potkaly vecer zive a „pokecaly“, jsem vedela, ze kurz muze smerovat spravnym smerem.
 • A TIM, ZE MI 70% poslalo zpetnou vazbu a fotku, TO JE NEJVETSI navrat energie, pocitu, ze ma prace smysl..a to i on-line, …tim beru nas 1.on-line kurz NADMIRU USPESNY !!!!!!

PROMĚNY Z KURZŮ 2020  

POHYBU PO PORODU FÁZE I.,

KTERÉ ZAČALY 21.1.2020 A SKONČILY 11.3.2020

(z důvodu nařízení vlády – Karanténa) k dokončení kurzu Fáze I. zbývaly 2 týdny, které jsme dokončily společně on-line dne 24.3.2020.

 • Vždy je nejdřív příběh klientky a následně její fotka Před kurzem a Po něm.
 • V příběhu se často skrývá mnohem více než je vidět na fotce – inkontinence, bolesti, či šířka diastázy vyfotit nejdou.
 • Dozvíte se po kolika porodech klientka je, kolik cm je pryč během 10 týdnů, co jí trápilo a co všechno změnilo.

Jsou to moje hrdinky. Bez nich by žádný důkaz o tom, že cvičení po porodu je jiné a funguje, neexistovalo.

Že není vždy potřeba pouze operace. Že lze cvičením své tělo „opravit“ zpět do svého původního stavu před otěhotněním, né-li do ještě lepšího. 🙂 Že dokážeme vrátit pánevní dno kam patří a dát mu svou funkčnost, stejně tak stáhnout diastázu a vrátit si břicho zpět a to i večer. 🙂

Tímto, vám holky ze srdce děkuji za možnost sdílení, za fotky Před, které vždycky nejsou příjemné fotit (každá žena asi tuší jak to myslím), za odvedenou dřinu doma, za důvěru, za tuto osvětu o těle po porodu.

TOTO JE VAŠE PRÁCE, TO JSTE DOKÁZALY

DĚKUJI VÁM VŠEM

Není nutné se potit a skákat a dělat 100000 sklapovacček bez výsledku, kolikrát ještě v době šestinedělí.

 • Holky za 10 týdnů neudělaly ani jeden sed leh, či jiný druh sklapovaček, či skracovaček, ani těch „bočních“. Neudělaly ani jedno Prkno (Plank, vzpor). Nezvedly od země ani jednu nohu. Nikdy NEzatlačily bedra do podložky.
 • Jejich bederní páteř se země téměř nedotkla.
 • Cvičily jsme 90% v leže, kdy nebyl vidět žádný pohyb z venku.
 • Takže pouze LEH, DECH a TAH 🙂
 • Na fotkách můžete sledovat u všech změnu držení těla. Právě držení těla je totiž alfa a omega večerního „tehotenského“ břicha (a to klidně 20 let po porodu), bolesti zad, nefunkčního pánevního dna a nestažené diastázy a dalšího.

Užijte si četbu.

                                                                                                 Iva Fiškandlová


16.promena
⬇️⬇️⬇️

Jméno: Petra

· Jak dlouho a po kolikátém porodu: 5 porodů. poslední v říjnu 2017; potrat ve 12.týdnu v říjnu 2019

· CM: Před: sp.žebra=76 cm pupík=96 cm, spiny=95 kg=69;

· 3.týden: 75cm, 90cm, 92cm, kg=68;

· 5.týden: 75cm, 85cm, 92cm, kg=66,5;

· 10. týden: 75cm, 86cm, 91cm kg=67

·

· Diastáza: byla 2 cm na pupíkem, pod špička/ nyní: podle svého odhaduji 1cm a dole nic

· Co jsi očekávala od kurzu? Splnil kurz tvé očekávání? Myslím, že jsem hlásila, že se chci zbavit diastázy a raději jsem neměla nijaké očekávání, protože jsem věděla, že to není zase až taková prča, i když jsem už s Ivou zkušenosti měla a podle jedné individuální hodiny cvičila a užívala si výsledky (rok 2017), teď mi to ale doma tak nefungovalo a říkala jsem si, že potřebuji víc, větší a lepší vedení a jsem ráda, že jsem se k Ivě dostala. Hodně mě ochablé břicho omezovalo ve všech činnostech, při předklonu jsem cítila, že se mi břicho doslova rozevírá, bolela mě bedra, i když už jsem chodila k fyzioterapeutce. Břicho už drží pohromadě Podotýkám, že po 5. porodu jsem měla diastázu 10cm. Za rok se sama stáhla na 5.(cvičila jsem pánevní dno a pokoušela se o cviky, co jsem měla od Ivy po 4. porodu, ale ne nějak poctivě, max 1x denně. Za další rok cvičení s fyzioterapeutkou, kam mě dotáhla totálně rozhozená páteř, posunutá pánev, skolioza, zablokovaná žebra a já nevím co ještě se diastáza stáhla na 2cm a to se po potratu zase rozjelo. Co jsem hodně chtěla, bylo se nastartovat na pravidelné cvičení, aby se mi to zažralo pod kůži a cvičila sama od sebe a to se povedlo Říkala jsem si, že by bylo skvělé, když by se mi podařilo mít ploché břicho a že bych se mohla zbavit toho šarpeje ploché břicho se poměrně daří a mám zase pas! , šarpej tam je pořád, ale té kůži to trvá déle, ale vím, že se to podaří ale dívka ze mě už asi nebude

· Přiblížila jsi se ke svému cíli? Rozhodně ano!

· Bolelo tě něco před kurzem? bedra, mezi lopatkami, ale díky práci s fyzio jsem už na tom byla o poznání lépe

· Co se změnilo po kurzu? první týden mě bolelo břicho z námahy , druhý, třetí týden mě bolel vnitřek při sexu, teď už ne. občas mě něco bolí z námahy, obzvlášť, když se zavedl nový cvik, bedra teď posledních pár dnů také, ale to bude stresem a také tím, že se mnou poslední týden spí 3 děti a jsem jako sardinka. a také, že jsem byla na horách a jezdila na prkně a to je dost jednostranná zábava. Také teď nemohu k fyzio a myslím, že se mi pánev opět drobet vychýlila, ale když si hlídám spiny, je to zase o něco lepší, ale bez toho cvičení to už nejde! a vážně si užívám tu slast, kdy třeba po práci na zahradě si lehnu do neutrálu…. doslova blaho!

· Jak moc jsi byla poctivá v domácím cvičení?cvičila a cvičím každý den vše podle domácích úkolů a preventivně jsem cviky cvičila místo 20X 40X co když bych se k tomu už nedostala a proto mě asi taky asi ty svaly tolik bolely a taky jsem 3. nebo 4. cvičení si mohla dát s pocitem, že už mám vlastně odcvičeno a už to dělám jen pro radost, pro sebe Někdy jsem strašně líná, ale díky motoru zvaném Iva jsem schopná se zvednout v noci z postele a hecnu se a docvičím na co jsem se původně chtěla vykašlat


 • Jméno: Magda
 • Jak dlouho a po kolikátem porodu: 2r 4m po 1. porodu
 • CM před/po: sp.žebra 84/82, pupík 105/97, spiny 110/107
 • Diastáza: byla na spicku prstu /
 • Co jsi očekávala od kurzu? Splnil kurz tvé očekávání? Zmenseni bricha a zlepseni prirozeneho stoje bez prohnuti v bedrech a tedy vyvaleneho bricha! Bez potu a nechuti ke cviceni, protoze nemam rada fyzicky narocna cviceni. Zato jsem se krasne protahla a ulevila bedrum.
 • Přiblížila jsi se ke svému cíli? Ano, bricho mensi, i kdyz jen o kousek (7cm pres pupik), ale budu makat dal i po skonceni kurzu a tesim se na navod od Ivci, jak cvicit i po skonceni kurzu a snad se zuzi i oblast kolem spin! Ale zase jako neomezila jsem vubec jidlo a sladke, takze i tech 7 cm kolem pupku pouze pri lezeni na podlozce a sezeni na zidli je fakt super:))
 • Bolelo tě něco před kurzem? Bedra, migreny
 • Co se změnilo po kurzu? Zlepsilo se prirozene postaveni tela bez vystrceneho bricha. Vnimam, ze mi jsou vice citit zebra, ze jsem tam zhubla, ackoliv mereni udava jen 2 cm. Mam krasne uvolnena bedra. Dostala jsem rady od Ivy, na co davat pozor, co muze zpusobovat migreny (ramena od usi dolu, zatata celist, spanek se zaklonenou hlavou). Zkratka Ivca ma odpoved na vsechno!
 • Jak moc jsi byla poctivá v domácím cvičení? Cvicila jsem poctive, krome par dni, kdy jsme mela MS ci migrenu. Tedy 90% dni poctive.
 • Vylepšila bys něco na kurzu? Na kurzu vubec nic, bylo to skvele. Ocenuji Ivci individualni peci, kdy hlida kazdy sval na nasem tele, aby cviceni bylo co nejvic efektivni. Na kazdy dotaz, ze nekde neco tahne jinak nez ma, Iva hned poradi, co zmenit. Pri vyhlaseni stavu nouze v CR v breznu 2020, kdy jsme uz nemohly dokoncit posledni dve lekce, byla Ivca naprosto skvela ve vymysleni zpusobu, jak v lekcich pokracovat online a delala toho jeste mnohem vic nez by musela. Ivco, klobouk dolu, jak to vsechno zvladas – deti, domaci skola, vareni, a jeste mas cas na tvojich 50 dalsich “deti” – holek z kurzu.


Jméno: Pavlína
–  Jak dlouho a po kolikátém porodu? 4,5m po 2.porodu
– CM: sp.žebra – 87/84cm
pupík – 100/90cm
spiny- 117/107cm
– Diastáza: byla na 1prst/ nyní: půl prstu
– Co jsi očekávala od kurzu?
Očekávala jsem, že přestanu vypadat jako těhotná a nebudu mít břicho jak vytahanou trampolínu😅 Myslím, že jsem na dobrý cestě, ale čeká me ještě dost prace, ale břicho se zmenšuje, je pevnější, míň mě bolej zada. Kurz byl super a těším se na druhou fázi. 😍
– Přiblížila jsi se ke svému cíli?
Ano, určitě.
– Bolelo tě něco před kurzem?
Záda, teď už je to o dost méně časté.
– Co se změnilo po kurzu?
Jsem o dost pohyblivější, nepřijdu si jak stařena co ma problém vstát z koberce od dětí a vyjít schody😁 Méně bolestí zad, můžu skákat panáka se synem a nemám pocit, že se počůram. Trochu se mi vrací zas sebevědomí 😁
– Jak moc jsi byla poctivá v domácím cvičení?
Cvičila sem opravdu každý den tak jak jsem dostala naordinováno (krome 1.dne MS)
– Vylepšila bys něco na kurzu?
Namnožit Ivu, aby bylo více kurzů a dostalo se na všechny


3.promena Betty
• Jak dlouho a po kolikátem porodu:
Nyní 11m po druhém porodu. (7.tehotenstvi)
• CM: sp.žebra, pupík, spiny = Před/Po
👉21.1.2020
Žebra 78
Pupík 96
Spiny 102
👉23.3.2020
Žebra 74
Pupík 90
Spiny 95
A paradoxne jsem pribrala kilo 😅😂 …protože žeru jak utržena ze řetězu 🙈

• Diastáza: byla na špičku prstu dole / nyní: špička prstu dole
• Co jsi očekávala od kurzu? Splnil kurz tvé očekávání?
Že mě přestanou alespoň trochu bolet záda. A moje očekávání jsi opět předčila ❤️
• Přiblížila jsi se ke svému cíli?
Rozhodně!
• Bolelo tě něco před kurzem?
Záda. Velmi. Nemohla jsem pořádně chodit
• Co se změnilo po kurzu? (bolest, PD, sex, břicho, cokoliv co vnímáte že se změnilo, byť třeba v hlavě, váš přiběh prostě, shrnutí)
👉👉Tak z 80% mi zmizely bolesti zad, hlavně ty nejhorsi v oblasti esicek které mi až vypínaly levou nohu. To mě velmi trápilo a byl to hlavní důvod proč jsem se do kurzu přihlásila znovu. Hodně vnímám, že se sama od sebe narovnávám, nestojím tolik na jedné noze jako dřív a mnohem víc chodím. Cítím břicho! což možná zní trochu směšně, ale po porodu jsem ho měla zjevně úplně vypnuté, tak vlastně není divu, že mě bolela záda.
Rozhodně pozoruji i změnu k lepšímu u pánevního dna, ale tam mám stále co zlepšovat, však víš Než jsem k tobe začala chodit poprvé byla jsem s panevnim dnem odkazana kvůli inkontinenci na operaci. Od té doby uplynuly 2 roky. V mezičase jsem opět potratila, znovu otěhotněla a porodila (2.dítě, 7.těhotenství). A já, která jsem měla jít na operaci močáku…už nemusím jenom díky cvičení. Doktor tomu nevěřil a po zkušenosti se mnou říkal, že cvičení pánevního dna začne doporučovat ❤️ Tak snad tím pomůže i nějaké další ženě, která bude před tricitkou brecet nad tím ze má v haji telo. Není to tak. Jde to spravit. Jsem exemplární pripad ze to jde. Ze stadia kdy jsem bez vlozky nemohla existovat, jsem nyní ve stavu, ze chodim behat, cvicim relaxační jogu, chodim na tury, normalne denne funguju-bez vlozky.
• Jak moc jsi byla poctivá v domácím cvičení?
troufam si říct ze opravdu poctivá vynechala jsem opravdu jen parkrat za cely kurz. Nejvíc odflaknuty byl z moji strany 8.tyden, kdy jsme doma vsichni onemocnely, ale devaty tyden už jsem zase odcvičila poctive.


4.promena

Jméno: Hanka

👉Jak dlouho a po kolikátem porodu: 7m po 2 porodu, 3 těhotenství
👉CM: sp.žebra 74/69, pupík 78/73, spiny = 86/80
👉Diastáza: byla 2 prsty do D (nahore 2 i dole 2)/ nyní: myslím, že tak na malíček cca 0.5cm možná míň

👉Co jsi očekávala od kurzu? Splnil kurz tvé očekávání?
Chtěla jsem stáhnout diastázu a zpevnit, hlavně břicho vrátit do původního stavu, jako před porodem, naučit se cviky, abych mohla cvičit i sama doma. Cvičila jsem sama i podle rehabilitační, ale po prvním porodu se mi nepovedlo stáhnout diastázu 2cm.
Když jsem koukala na proměny z kurzů jiných holek, tak jsem si tajně přála zkusit vycvičit alespoň jednu nebo dvě malé kostičky na břiše – poprvé v životě.
Kurz splnil moje očekávání určitě. Dokonce jsem dostala i bonusy: zaměření na celé tělo – srovnat nohy (původně do X), vbočený kotník,správné stání, chůze po schodech, lépe se mi dýchá, mám celkově větší sílu a jsem pružnější.

👉Přiblížila jsi se ke svému cíli?Určitě jsem se hodně přiblížila, vím, že to funguje a mám před sebou ještě dlouhou cestu ke kostičkám na břiše, ale chci to vydržet a cvičit dál. Musím makat a vím jak, na některé cviky stále přicházím a cítím je stále lépe, chce to prostě čas.

👉Bolelo tě něco před kurzem?Nebolelo mě vyloženě nic, ale najednou zjišťuji, že mi je vlastně teď daleko lépe, že tělo začíná nějaké věci dělat i samo, při chůzi, ve stoje atd.
👉Co se změnilo po kurzu? Asi se nejvíc změnilo uvažování. Bála jsem se, jak to celé zvládnu s dětmi, kde najdu čas na cvičení (děti, zahrada, dům, pes, práce….), ale prostě to šlo. Je hodně inspirující, že na tom jsme všechny z kurzu plus mínus stejně (všechny máme děti a málo času ). Někde jsem musela slevit a prostě si na to hlava musela zvyknout. Přestala jsem 1000 krát za den uklízet hračky po dětech, jen jsem je odsunula, abych měla kde cvičit. Naučila jsem se frázi: „vydrž, docvičím, pak ti to podám, počkej chvilku, jen docvičím“ což bylo pro mě asi zásadní a překvapivě to šlo, i děti si celkem zvykly, samozřejmě, že to není pohodička, ale jde to, když se opravdu hodně chce. Když jsem si zacvičila, byla jsem spokojenější, klidnější, šťastnější, positivnější i já, takže díky tomu i děti byly šťastnější a manžel večer našel doma o něco méně frustrovanou ženu, z celodenní rutiny, protože i při 2 dětech jsem si urvala čas pro sebe a byla jsem na sebe hrdá .
Ohledně těla se mi změnilo držení, zvládám být rovná a mám pocit, že u toho neumírám, že mě to konečně nebolíííí, že to tělo to udrží bez toho, abych já u toho trpěla a vím jak na to. Uvolnila se mi ramena a hodně věcí převzaly mezilopatkové svaly.
Pánevní dno je skoro jako před porody, prostě drží a můžu skákat v pohodě na trampolíně, což ocenila starší dcera a nechává mě díky tomu cvičit . Srovnal se mi pravý kotník a daleko lépe vypadají i moje nohy.
Celkově mi to hodně pomohlo a mám ze sebe radost, i z toho, že jsem se donutila cvičit a nevymlouvám se a vypadám skoro jako před těhotenstvím . Jsem ohebnější, mám víc síly.
Strašně mi chybí dávat si nohu přes nohu a stát na jedné kyčli brát schody po dvou,…. správná chůze po schodech při mém zběsilém tempu, je stále problém . Hodně velký bonus pro mě byl, že po porodu jsem jako profi hráč na dechový nástroj měla problém s dechem (bránice nepracovala tak rychle jak by měla, neměla jsem tolik síly), nedokázala jsem se narovnat při hraní, správně stát a vyloženě mě to při cvičení bolelo, motala se mi hlava, ramena, záda, ruce bolely z toho jsem byla opravdu hodně nešťastná a když jsem chtěla při hraní stát, tak jsem cítila tlak na pánevní dno, které jsem mnohdy po hodině hraní třeba i trochu neudržela.
Teď po 2 měsících cvičení se mi hraje možná i trochu lépe než před těhotenstvím a rozhodně u toho stojím líp, než kdy dřív. Pánevní dno, ale ještě při hraní stále cítím, takže je na čem pracovat.
Iva by to ale měla normálně vyučovat muzikanty .
Před kurzem jsem chodila i na rehabilitace, kde mi po prvním porodu bylo řečeno, že diastázu 2cm u mě už asi nestáhnu. Po druhém porodu to samé. Rehabilitační byla tak nadšená, když mi sáhla po měsíci a půl u Ivči na břicho, že chtěla naučit cviky))))
Celkově Iva umí úžasně motivovat lidi, dokonale vše nastaví, prostě mi to hodně sedlo, přesně tak, jak to bylo. Nemá to jako svojí práci, ale je vidět, že je do toho zapálená a chce nám všem maximálně pomoct. Např.žádná rehabilitační mi nedala šanci s ní kdykoliv konzultovat cviky během týdne atd. Dostala jsem na týden přesně tolik práce, kolik jsem byla schopná pojmout, takže jsem se nikdy nenudila a tělo si na vše krásně zvykalo.
Taky oceňuji její zápal pro věc. Kvůli koronaviru nás „zavřeli“, ale Iva to nevzdala, (jako většina center) právě naopak, věnovala nám snad ještě víc péče, než by vůbec musela. Investovala do nás neuvěřitelně moc času, takže se dřelo ještě víííc

👉Jak moc jsi byla poctivá v domácím cvičení? Byla jsem opravdu hooodně poctivá, nevynechala jsem ani jednou, jela jsem pořád a na konci, jak jsme zůstali všichni v karanténě jsem jela ještě daleko víc, než bylo v rozpisu, prostě jemně, kolik tělo zvládalo, ale cvičila jsem kolikrát ráno i odpoledne celé hodinové cvičení, které Iva poslala na FB, pomáhalo mi to vyčistit si hlavu. Pořídila jsem si i cvičební pomůcky, což všem doporučuji, určitě se to vyplatí, na protahování prostě super.

👉Vylepšila bys něco na kurzu?Na kurzu bych nic nevylepšovala, ale rozhodně jsem si užila víc hodiny, když jsem měla hlídání dětí a mohla jsem jít sama bez dětí. Moje sny o tom, jak sbalím děti, ony si tam budou hrát, pak půjdeme s manželem na oběd, na procházku a udělám si krásný den, byly hodně naivní a nevyšly ani jednou. Takže kdybych měla šanci, brala bych spíš kurz bez hlídání dětí, ale samozřejmě to, že tam můžeme dát děti na hlídání, když je třeba, je velké plus.
Celkově doufám, že budu moct pokračovat do Fáze II a jediné co je škoda, že Iva nemá víc kurzů, aby se dostalo na všechny a mohla pomoct více lidem. Já sama jsem se k ní dostávala 2 roky a teď mám největší strach z toho, abych se dostala do Fáze II. Tak uvidíme


5.promena

Jméno: Petra

👉Jak dlouho a po kolikátem porodu: 2 roky po 2. porodu, 4 těhotenstvíCM

👉Před/Po: sp.žebra: 74 cm/71 cm, pupík: 90 cm/85 cm, spiny: 95 cm/ 92 cm

👉Diastáza: z 2 na 1 a dole 1 prs / nyní: Nevím, jestli měřím dobře, ale diastázu teď nemůžu nahmatat. Ale tvrdit, že už ji nemám si troufnu až po osobní kontrole někdy až to bude možné 🙂

👉👉Co jsi očekávala od kurzu? Splnil kurz tvé očekávání? Já už jednu veeeelmi dobrou zkušenost s tímto cvičením s Ivčou mám, takže jsem tušila, co můžu očekávat. Věděla jsem, že můžu čekat opravdu hodně. Mým přáním bylo plošší břicho, zúžení diastázy a abych se přestala hrbit, protože to je můj mor 😩

👉👉 Přiblížila jsi se ke svému cíli? Myslím, že co se týká ploššího břicha, tak si fakt nemůžu stěžovat. Jsem nadšená, protože nejenže je plošší, ale i to v tom stavu drží už tak nějak samo, aniž bych se musela aktivně snažit. Prostě cítím, že to břicho začíná už makat tak nějak samo. Diastázu jsem si nenahmatala, ale tady bych byla opatrná. Určitě jí tam Ivča vyloví, až se zase uvidíme 😄 Ohledně hrbení mám ještě hodně práce před sebou (jako ale v každé oblasti). Hrbím se určitě míň. I když sedím, tak díky břichu, které je aktivní, už nejsem zkroucená jak paragraf. Ale do dokonalosti mám tady ještě hodně daleko.

👉👉Bolelo tě něco před kurzem? Dost často mě bolela krční páteř. Během kurzu i víc díky tomu, že si tělo zase zvykalo na nějaké pozice, které bylo líné držet. Ale teď tak poslední 4 týdny si nepamatuji, kdy mě záda bolela… takže asi tak🙂

👉👉Co se změnilo po kurzu? Manžel si velmi chválí pánevní dno 😄 údajně jako kdybych nikdy nerodila… no nevím, ale je fakt, že to děsně potěší a nakopne dál makat. Já jsem s pánevním dnem vyloženě potíž nepociťovala, neměla jsem potíž s inkontinencí, ale sex je teď fakt lepší, takže asi to zabralo 🙂 Jinak bych měla být upřímná a říct, že s různými přestávkami jsem se aspoň pár základních cviků snažila cvičit hned po šestinedělí po druhém porodu. Takže když se podívám na ty úbytky od doby, kdy jsem Ivči cvíčo zařadila, tak jsou to úplně jiná čísla. K dnešnímu dni jsou úbytky Sp. žebra -9cm, Pupík: -13cm a Spiny: -12 cm. O tom, že tohle cvičení fakt funguje prostě není pochyb 🙂

👉👉Jak moc jsi byla poctivá v domácím cvičení? Jsem docela cvičební šprtka, takže jsem si od začátku přidávala na počtech opakování i četnosti cvičení. Prostě magor. Ne, že bych nikdy nevynechala, ale celý den jsem nevynechala nikdy a v součtu jsem cvičila minimálně na 150% domácího úkolu 😄


👉👉Pokud mate v okoli nekoho, koho trapi inkontinence po porodu, kteremu navrhuji operace, nekoho, kdo se najde v tomto pribehu, pak mu reknete (ci sdilejte), ze se to da vycvicit!! DA SE TO VYCVICIT ….
(a tim nemyslim jen u me, mam kolegy🙏)
👉👉 Panevni dno KO, operace jako jedina moznost?? 🙏🙏
Pribeh = ⬇️⬇️⬇️⬇️

6.promena

Jméno: Noname

👉Jak dlouho a po kolikátem porodu: 20m po druhem porodu, celkem 4 těhotenství

👉 CM: sp.žebra 77/75, pupík 82/77, spiny 93/89; chtěla bych podotknout, že jsem během kurzu přibrala 2kg 😃

👉 Diastáza: nebyla / není

👉👉 Co jsi očekávala od kurzu? Splnil kurz tvé očekávání? Očekávala jsem zpevnění pánevního dna, mela jsem v podstatě pred operaci močového měchýře, popoběhnout, poskočit nebo čekat frontu na wc bez nehody, bylo sci-fi.

👉👉Přiblížila jsi se ke svému cíli?
Kdyby jen přiblížila! Jsem v pohodě! Jsem nadšená! Doktorka se ptala, kam že to chodim cvičit, že bude doporučovat, protože TOHLE jeste neviděla.

👉👉 Bolelo tě něco před kurzem?
Hodně záda, bedra, hrudní i krční páteř, často migrény, nekolikrat do mesice, trvající několik dnů, sex byl často bolestivý, když ne při, tak vždy po styku.

👉👉 Co se změnilo po kurzu? Bolest zad hodně ustoupila, kdyz ted cítím bedra, stačí se srovnat a je to dobry, migrénu jsem měla jednou, citim se celkově lépe, nemám problém se zvednout ze země, když děti něco chtějí. Sex. Nooo tak tady nastala veliká změna! Nic mě nebolí, užívám si to, pocitově jako před dětmi, neuvěřitelný.
Když jsem viděla fotky v porovnání ted a pred 2 měsíci, byla jsem v šoku, prž jsem dost jedla a nijak jsem se neomezovala, naopak, přibrala jsem 2kg 😁
Přiznám se, že mi přišlo moc fajn užít si čas pro sebe a moc mě mrzí, že kurz jede “jen” on-line. Protože ta jednorožčí růžová aura mi moc chybí.

Děkuju Ivi, že kurz pokračuje on-line, že nám předavas svoji skvělou pozitivni energii, jsem moc šťastná za to, že jsem Tě poznala.

👉👉 Jak moc jsi byla poctivá v domácím cvičení?
Vynechavala jsem vzdy 3 dny pri MS a ne vzdy jsem cvičila 4x denně, ale na to, jaky jsem lenoch, jsem byla prekvapena, že jsem opravdu cvičila


7.Promena
⬇️⬇️⬇️

Jméno: Veronika
👉Jak dlouho a po kolikátem porodu: 10m po 3.porodu (5 tehotenstvi)
👉CM: sp.žebra 77/74pupík 84/80,5spiny 87/86,5
👉Diastáza: 3,5 nahore 3 dole / nyni 2,5 nahore a 2 dole

👉👉Co jsi očekávala od kurzu? Splnil kurz tvé očekávání?
Me prani bylo, aby se na brise vratilo vse na sve misto a aby vypadalo jako driv. Kurz mi k tomu velmi napomohl, ale stale mam co delat.
👉👉Přiblížila jsi se ke svému cíli? Ano, priblizila.
👉👉Bolelo tě něco před kurzem? Bolela hlava, to zmizelo a asi jeste neco bolelo, ale klepu nic neboli..
👉👉Co se změnilo po kurzu? Vic si uvedomuji svoje telo, kdyz sedim/stojim…pokud je to spatne, hned se mi to meni a srovnam se /sednu si spravne.
👉👉Jak moc jsi byla poctivá v domácím cvičení?
Cvicila jsem na 90%, krome doby s virozou porad. Nekdy jsem to dala jen 2krat denne nekdy naopak zase vickrat.


8.promena

Jméno: R.
👉Jak dlouho a po kolikátem porodu: rok po 2. porodu (4. těhotenství)
👉CM: sp.žebra, pupík, spiny = 76,5/73 cm, 77/74cm, 83,5/83 cm
👉Diastáza: nahore 3 a dole 2/ nahore 2,5 a dole 2

👉👉Co jsi očekávala od kurzu? Splnil kurz tvé očekávání?
Očekávala jsem zmenšení diastazy, zlepšení držení těla. Ráda bych začala zase pravidelně běhat, ale bylo mi jasné, že s tím držením těla, co jsem měla, by to nebylo zdravé.
👉👉Přiblížila jsi se ke svému cíli?
Jo!
👉👉Bolelo tě něco před kurzem?
Obcas se mi blokla záda. Když už, tak celá, od bederní až po krční páteř, přidávala se k tomu migréna a srdeční arytmie. Ale nestavalo se to často, takže zatím nemůžu moc soudit rozdíl.
👉👉Co se změnilo po kurzu?
Břicho, který bylo úplně „vypnutý“ a akorát jsem si na něj prosazovala dítě, najednou funguje. Mám pocit, že se o něj můžu opřít. Taky se mi hodně zmenšila hyperlordoza.
👉👉Jak moc jsi byla poctivá v domácím cvičení?
Krome týdne, kdy jsem byla nemocná a úplně KO, tak na 75%.


9.promena
⬇️⬇️⬇️⬇️
Jméno: Žanda

• Jak dlouho a po kolikátem porodu: 11m, 1.porod

• CM: sp.žebra, pupík, spiny = Pred 68/76/85 Po 67/71/84

• Diastáza: byla niz 3 – vys 2 a dole 1 / nyni 2 – 1,5 a dole 1

• Co jsi očekávala od kurzu? Splnil kurz tvé očekávání?
Ocekavala jsem hlavne pohodu, odtrzeni od reality a odpocinek od ditete coz se maximalne povedlo (az na me dite, ktere nesneslo byt s chuvama )
Doufala jsem, ze se mi spravi diastaza a hlavne, ze se naucim jak mam spravne cvicit at se muzu zase venovat sportum, ktere me bavi (behani, canicross, gymnastika, snowboarding, atd.).
Me ocekavani kurz predcil na plne care Pri pohledu na fotky pred a po mi spadla celist 😄 udelala jsem neskutecny pokrok v drzeni tela a jako bonus se mi zmensil pupek o 5 cm
Uprime jsem byla docela skepticka, protoze mam rada kardio pohyb a takove to “lezeni” a dychani me fakt nebavi. Zcela jsi otocil muj pohled ma vec a sama nemuzu uverit tomu, ze me cviceni moc bavi, kazdy den se na to tesim a dokonce jsem si vyrvorila zavislost

• Přiblížila jsi se ke svému cíli?
Obrovskym krokem, kdyz pominu diastazu tak uz jsem v cili )))) 🙏

• Bolelo tě něco před kurzem?
Neskutecne moc leva lopatka (zadne masaze nepomahaly). Neumela jsem si lehnout na rovnou zem aniz by me nebolely bedra.

• Co se změnilo po kurzu?
Nic me neboli! Bolest lopatky je pryc, nemuzu tomu uverit! Od te doby co cvicim me neboli.
Jak jsem psala uz vyse, vedela jsem, ze tento typ cviceni funguje, ale nikdy jsem nebyla dostatecne motivovana a rikala jsem si, ze to proste neni pro me. Ted jsem na cviceni zavisla a bavi me velmi me namotivovalo videt, jak se me telo spravuje taky mi doslo, ze uz me vlastne neboli ta lopatka proste jednim slovem fantazie ))

• Jak moc jsi byla poctivá v domácím cvičení?
Velmi. Neni den, ktery bych vynechala. Jen obcas (cca 5x dohromady jsem cvicila je. 2x denne misto 3x). Jo a jak bylo 4x denne tak jsem asi 2x delala jen 3x denne.


Jenze tahle promena, primo tahle fotka, s tou cekat dele uz nevydrzim.
👉👉 DRZENI TELA
Tehotenske drzeni tela vs NEtehotenske drzeni tela 🙏🙏

10.promena
⬇️⬇️⬇️

Jmeno: Helena

👉Jak dlouho a po kolikatem porodu: 12 mesicu po 1. porodu

👉Cm: Sp. zebra:74,5/72 //Pupik:74/71 // Spiny: 83/82

👉Diastaza: nahore niz 3 prsty, niz ,2 ,dole 2 / nahore 2 uzsi, dole 2

👉👉Co jsi očekávala od kurzu?
Hlavne stazeni diastazy a posileni panevniho dna.
👉👉 Splnil kurz tvé očekávání? Přiblížila jsi se ke svému cíli?
Ocekavani splnil-panevni dno rozhodne lepsi!!!Nehoda se mi stane jen vyjimecne.Kazdopadne pokracuju s posilovanim dal!S tou diastazou je to horsi,mam pocit,ze se moc nestahla.Ale ono to chce zrejme vic casu,takze budu dychat dal!
👉👉Bolelo tě něco před kurzem? Co se změnilo po kurzu? Hodne me bolela bedra a to se o dost zlepsilo (bedra me bolela uz pred tehotenstvim), a panevni dno funguje.
👉👉Jak moc jsi byla poctivá v domácím cvičení?
Cvicila jsem poctive podle DU,jen asi 4x se mi stalo,ze jsem to fakt nezvladla.


Jit si zabehat…. po porodu… 😱 Neco, co pred otehotnenim bylo tak jednoduchy a prirozeny, je po porodu uplne jiny, divny, neprijemny..?!. 😔
Mely jste nekdy ten pocit, ze vam ze spoda za chvili neco vypadne? Nebo behaly po cestach,kde jsou krovi?

11.promena
⬇️⬇️⬇️
Jmeno: Michala

👉Jak dlouho a po kolikátem porodu: 7 měsíců po druhém porodu
👉CM:
sp.žebra, pupík, spiny – Před 72/84/93
sp.žebra, pupík, spiny – Po 69/79/90

👉Diastáza: byla .ze 3na2 / nyní: podle mýho domácího měření cca 1,5

👉👉Co jsi očekávala od kurzu? Splnil kurz tvé očekávání?
Kurz splnil očekávání a 100%. Přála jsem si zlepšení držení těla, zmenšení diastázy, plošší břicho a zpevnění pánevního dna natolik, abych mohla v březnu začít zase běhat a neskákala při tom po každým kilometru do keříku s pocitem, že se počůrám. (kdo běhá, pochopí).

👉👉Přiblížila jsi se ke svému cíli?
Naprosto! A nejen to, získala jsem spoustu benefitů navíc.
Břicho se mi za pouhých 10 týdnů zploštilo o 5 centimetrů (stravu jsem neupravovala), ale zároveň intenzivně cítím, jak znovu můžu svaly na břiše ovládat. Před kurzem to nešlo.Diastáza se zmenšila a vím, jak na ní pracovat dál.Stojím daleko pevněji a tělo je vzpřímenější. Takže držení těla se zlepšilo podstatně.V březnu – po 8 týdnech kurzu – jsem poprvé vyběhla a napoprvé zvládla necelých 7 kiláků bez jediné pauzy na čůrání. Od té doby jsem běžela už několikrát a ten pocit z běhu je skvělý, když pánevní dno drží.

👉👉Bolelo tě něco před kurzem?
Před kurzem jsem cítila často bolest v bedrech, díky zlepšení držení těla ji teď nevnímám.

👉👉Co se změnilo ?
Kromě ploššího břicha vidím a cítím velké změny v držení těla a hlavně v tom, jak vědomě stojím a sedím. Před kurzem jsem běžně stála s vyvaleným břichem, s prohnutím v zádech a u činností jako vaření, nošení dítěte, čekání na zastávce i křivě s váhou na jednu nohu s „vykloubenou“ kyčlí. Nijak jsem to neřešila. Teď mi je tento stoj doslova nepříjemný a tělo se samo narovná.
Stejně tak při sezení s nohou přes nohu.
K tomu všemu jsem pochopila, jak tělo funguje, proč už nepotřebuju potit krev sedy lehy nebo prknem a jak můžu tělo krásně posílit z hloubky jemně, v ženské energii a v pohodě doma i s dvěma dětmi.

👉👉Jak moc jsi byla poctivá v domácím cvičení?
Prvních 8 týdnů velmi, poslední dva týdny jsem polevila a cvičila jen jednou denně. Teď se dostávám znovu do tempa


12.promena
⬇️⬇️⬇️

Jméno: Markéta
👉Jak dlouho a po kolikátem porodu: 6 měsíců po 2. porod
👉CM: sp.žebra, pupík, spiny = 82/79 89/87 98/96 Před/Po (-2kg)
👉Diastáza: byla na špičku prstu/ nyní: vůbec

👉👉Co jsi očekávala od kurzu? Splnil kurz tvé očekávání? Na začátku kurzu jsem si napsala: zlepšení inkontinence/pánevního dna a zlepšení držení těla – bolest mezi lopatkami. Inkontinence je nyní na výbornou, pánevní dno je snad lepší než před prvním porodem Tělo se krásně narovnalo a bez velkého úsilí drží v napřímenější podobě. A že mě bolelo mezi lopatkami – to jsem opravdu čestně zapomněla.
👉👉Přiblížila jsi se ke svému cíli? Ano, víc než bych si kdy mohla představit a to jen za 10 týdnů. Musím na sobě však dále ještě hodně pracovat.
👉👉Bolelo tě něco před kurzem? Mezi lopatkama – to je pryč, mírně esíčko – to zůstalo.
👉👉Co se změnilo po kurzu? Vše se zlepšilo a přiblížilo tomu, jak bych se chtěla opět po těhotenstvích cítit. Největší změna asi není vidět – je to vevnitř břicha/pánevního dna, už to tam není celé takové povolené, ale svaly se aktivovaly a vnímám, že pracují celý den. Pocitově bych řekla, že se to celé nějak zvedlo o pár centimetrů nahoru a už to netlačí na spodek.. těžké popsat. Neskutečně jsem se za těch 10 týdnů dokázala se svým tělem seznámit, co se dá kde zatnout a povolit. Jak se správně narovnat – postavit. Opravdu hodně se mně uvolnila hrudní páteř a aktivovalo břicho. Mám stále spoustu věcí na kterých chci pracovat, nohy/záda/ruce/ramena, ale jsem na té cestě a to je skvělé.
👉👉Jak moc jsi byla poctivá v domácím cvičení? Cvičila jsem cca na 90% a bohužel jsem poslední týden vynechala z důvodů nemoci
👉👉Vylepšila bys něco na kurzu? Kurz byl skvělý! Moc děkuji. Trošku mě ze začátku trápily obavy z mých výsledků – nevěděla jsem, zda ty cviky provádím 100% dobře, protože jsou těžké na popsání a takové neviditelné a dělají se třeba jen vleže. Žádné brutální makání/pocení nebylo. Iva nás však kontrolovala a naváděla, jak nejlépe to šlo. Asi v půlce nastal zlom a mé tělo se „aktivovalo.“ Všimla jsem si, že svaly v břiše začínají být aktivní a tím se o skok posunuly i výsledky, jelikož jsem „cvičila“ neustále při denních činnostech. Chtěla bych říct, že to jde i jinak – a výsledky jsou mnohem lepší.


13.promena
⬇️⬇️⬇️
Jméno: Kristyna

👉Jak dlouho a po kolikátem porodu: po 2.porodu(dvojcata) 3,5roku
👉CM: sp.žebra, pupík, spiny = Před/Po 87/86,95/89,100/99
👉Diastáza: nahore 2 – az 1, dole spicka / nyní:dole vubec nic a nahore min nez malicek – 0,5 prst

👉👉Co jsi očekávala od kurzu? Splnil kurz tvé očekávání?
Ocekavala jsem zase o neco vic poznat sve telo, naucit se dobre sedet,lezet a ulevit si od bolesti. Dokopat se ke cviceni,aby jsem se proste citila lip. A samozrejme zmensit bricho po porodu. Kurz ocekvani splnil, s tebou Ivi to ani jinak nejde. Jsi veliky motivator a znalec zenskeho tela. Zase si mi vlastne ukazala, ze cvicit chci a ma to smysl,ikdyz vysledky nejsou hned.
👉👉Přiblížila jsi se ke svému cíli? urcite ano, ale jeste budu pokracovat, at to do leta stihnu
👉👉Bolelo tě něco před kurzem? sem tam zada, „esicka“
👉👉Co se změnilo po kurzu? Nejvetsi odmenou pro mne byla hlaska meho manzela – teda, to cviceni jde fakt videt. To asi mluvi za vse
👉👉Jak moc jsi byla poctivá v domácím cvičení? jenom 1x krat jsem vynechala vecerni cviceni za celou dobu


14.promena
⬇️⬇️⬇️⬇️
Jméno: Míša

👉Jak dlouho a po kolikátem porodu: 11 měsíců po 2. porodu
👉CM: sp.žebra, pupík, spiny = snížení o: 4cm!!, 3cm, 2cm (váha zůstala skoro stejná, jiný pohyb kromě procházek nebyl)
👉Diastáza: byla 3cm nad a v pupíku, 1cm pod pupíkem / nyní: 2cm nad a v pupíku, 0.5cm pod pupíkem

👉👉 Co jsi očekávala od kurzu? Splnil kurz tvé očekávání?
Kurz byl skvělý, naprosto splnil moje očekávání – naučila jsem se cviky, které jsem mohla cvičit doma a hlavně i s dětmi (někdy po mě lezou nebo jim stačí, že jen ležím vedle nich (a cvičím 😊 a hrají si sami).
👉👉Přiblížila jsi se ke svému cíli?
ANO! Cítím mnohem lepší stabilitu horní části těla, tj. záda a břicho hlavně. A mnohem míň bolístek.
👉👉Bolelo tě něco před kurzem?
Na podzim mě začala bolet horní část břicha (tehdy mimčo 0.5 roku, druhé dítko 2.5 roku, to se člověk natahal). Na chirurgii potvrdili, že to naštěstí není kýla a doporučili mi cvičení. Dle doktorky diastáza a lehká těhotenská skolióza.
Bolela mě i záda (nejčastěji mezi lopatkami, občas i esíčka).
👉👉Co se změnilo po kurzu?
Obě výše zmíněné bolesti téměř zmizely, hlavně bolest břicha. Taky cítím větší stabilitu těla (posílení core). A vidím velkou změnu v zrcadle!! – postupně mi mizí moje mírně skoliotické postavení a taky už vidím i nějaké svaly na břiše!!
👉👉Jak moc jsi byla poctivá v domácím cvičení?
Prvních 8 týdnů – téměř 100% ve všední dny. Víkendy byly horší, ale vždy jsem aspoň ráno odcvičila kompletní seznam cviků z úkolu.
9. týden byl slabý, únava – možná střídání teplot, možná i začátek korony než si režim sedl (žádná školka, žádná babi na hlídání)
10. týden, zas jsem najela na pravidelnost.
Cvičení mě fakt bavilo a stále baví. Cítím se pak narovnaná a zrelaxovaná (ono to dělá i to dýchání – „prodýchávám“ vylomeniny mých ratolestí 🙏


15.promena
⬇️⬇️⬇️⬇️
•Jméno:Tereza

👉Jak dlouho a po kolikátem porodu: 1,5 roku po druhém porodu
👉CM: sp.žebra, pupík, spiny = Před/Po •spodní žebra: 75/72 •pupík: 94/85 !!!! wow!!! •spiny: 96/95
👉Diastáza: tentokrát nebyla:)

👉👉Co jsi očekávala od kurzu? Splnil kurz tvé očekávání?
Před třema lety jsem měla možnost si dát s tebou tři kurzy, věděla jsem jak zázračné tvé cvičení je a moc jsem se na to těšila. Očekávala jsem, že si díky tomu najdu chvilku pro sebe, že mě přestanou bolet záda a moje tělo se o kousek posune k té jeho původní verzi před druhým dítětem. A zároveň jsem měla malou obavu, jestli mě to bude stačit a bavit, když půjde vlastně o cvičení uplně od začátku, jestli na to budu mít s dvěma dětmi čas. Záda přestala bolet asi po dvou týdnech a rozhodně jsem se nenudila:) Domácí úkoly i lekce mě zpátky nakopli do cvičícího režimu, přestala jsem tak často uklízet po dětech a vždycky jsem si vzpomněla na tvoje IG příspěvky, že cvíčo hotovo ale bordel všude a tímhle heslem jsem se řídila. Prostě jsem odsunula hračky a cvičila. Lekce i domácí úkoly vůbec nebyli stejné a bavilo mě to moc, s každu další lekcí a DU víc a víc.
Tvůj upgrade mi moc pomohl, prostě jako vždy boží.

👉👉Přiblížila jsi se ke svému cíli?
Dnes jsem se měřila a fotila a schválně jsem vytáhla měření a fotky po prvním cvičení s tebou, posílám ti je také. Výsledek jen po té první fázi je pro mě neuvěřitelný. Cítím se mnohem lépe a stačilo mi k tomu jen pár týdnů a už teď se těším na ty další lekce a držím si palce ať se tam dostanu! Dělat něco pro sebe je tak skvělý. Takže rozhodně ano, naopak, nečekala jsem že změna oproti hned po první fazi bude tak velká.
Špek na briše zůstal, ale to je večerní mlsání, terý se teď snažím vynechat:)

👉👉Bolelo tě něco před kurzem?
ano, záda – bedra a esíčko

👉👉Co se změnilo po kurzu?
záda nebolí vůbec, stále jsem trochu na křivo – to musím ještě vyladi. Před kurzem jsem seděla zkroucená na židli jak paragraf, a stála na jedné noze taky celá překroucená a uklid hraček tahala přes záda, dítě v nosítku jsem zvládla nosit jen chvilku. Po pár týdnech mi ještě trochu cukala noha a chtěla se hodit přes druhou při sezení a při vaření sem se taky ještě párkrát zhoupla na kyčel, ale to všechno přestalo po tréningu stoje v rámci domácích úkolů. Už je to ulně automatické, ani na to nemusím myslet, nohu přes nohu nemívám nikdy a při vaření stojím často na ortopedické podložce hezky vyrovnaná:) I ty hračky se mi daří, beru to jako další cvičení a mám přitom břicho jako kámen:) Kdykoliv stojím, sedím nebo něco zvedám mi zacinkáš v hlavě:)
A zázračně mi zmizelo bolení střev při stolici, občas jsem měla hodně velké křeče a ty se po dvou měsících cvičení objeví jen velmi zřídka.

👉👉Jak moc jsi byla poctivá v domácím cvičení?
sama sebe jsem překvapila, cvičení mi pomáhalo utéct z té honičky a vypnout a někdy mi to přislo i málo. necvičila jsem jen dva dny na horách a první den MS.


Tato promena je z workshopu = tzn. Videly jsme se jen 1x.
(Kontrolni workshop je zatim stale odlozen)
Vice info o Workshopu je na mem webu..

17.promena = ale 1.verejne z letosniho Workshopu 22.2.2020
⬇️⬇️⬇️
Martina
👉 11 mesicu po 2.porodu
⬇️⬇️⬇️
Ahoj Ivo, moc Tě zdravím a posílám Ti výsledky svého cvičení. Byla jsem na Tvém Workshopu 22. 2. 2020 a od toho dne cvičím každý den minimálně 4x, občas ale i 6x – mám tolerantního manžela, který už si zvykl, že pravidelně po cca 3 hodinách dostává děti na hlídání Výsledky už jsou myslím docela vidět. Na centimetry to po těch 45 dnech od Workshopu vychází takhle:
Spodní žebra: před 88 cm, po 86 cm.
Pupík: před 102 cm, po 94 cm.
Spiny: před 117, po 110 cm.
Děkuji Ti za všechny informace, co jsem od Tebe dostala, a makám dál Martina


Dalsi promena z workshopu, tentokrat z 2.2.2020
(Videly jsme se 1x).

18.promena
⬇️⬇️⬇️

Lucka
8 mesicu po 2.porodu
👉👉„Holky já se taky musím pochlubit! Ivča neustále přidává úžasné proměny během měsíce a já na sobě takové výsledky nevidím i přes to, že poctivě makám 70 dnů 4x denně 😤… Tak jsem vyhrabala fotku z listopadu a hned mi poskočila motivace pěkně nahoru. Taky mi ráno manžel řekl, že se mi břicho pěkně spravilo, tak jsem se šla hned poměřit a co nevidim…“

2.2.2020 / 12.4 2020
Žebra 77,5/76
Pupík 82,5/76,5
Spiny 89/86


ještě nemám všechny u sebe a stále jich mám několik v mailu… postupně ještě dolním další….. (dne:31.3.2020)


2019 = Pokusím se sem postupně proměny doplňovat, ale během předělávání webu se mi některé texty nedaří sjednotit k daným fotkám.

Spousta proměn z roku 2015 – 2016 je na mém starém Blogu = ZDE !

Omlouvám se za kvalitu fotek…

Více naleznete na mém FB či Instagramu.