Břeclav

Lucie Prušanská

KONTAKT:

Lucie Prušanská, DiS. 

Jsem maminka tří dětí. A tento fakt velice zásadně změnil můj pohled na pohyb.První dvě děti jsem porodila císařským řezem. V té době jsem se věnovala rychlým formám cvičení a držela se hesla „čím rychlejší tempo, tím víc potu a tím lépe“.

Bohužel (nebo spíš zpětně bohudík) jsem zjistila díky bolestem zad, že mám po porodech diastázu. Hledala jsem pomoc, ale v té době jsem nikoho v mém okolí s touto specializací nenašla. A tak jsem se začala školit já sama. 

Tím začala má cesta ke zdravotnímu cvičení a zaměření na těhotné ženy a ženy po porodu. Po několika letech jsem ale otěhotněla potřetí a já si chtěla splnit svůj největší životní sen. A to: porodit vaginálně. Po předešlých dvou císařských řezech to nebyl vůbec snadný cíl, ale ani ne nemožný.

Jako lektorka jsem věděla, jak tělo připravit fyzicky a zároveň využila mnoho kontaktů od kolegů z řad fyzioterapeutů, dul, porodních asistentek a lékařů, aby mi na mé cestě pomohli. V lednu roku 2022 se mi toto vše vyplatilo a já si svůj sen splnila. Měla jsem nádherný přirozený porod a překrásné šestinedělí.

Tato osobní zkušenost mě posunula mílovými kroky kupředu. Dokážu teď daleko lépe navnímat, jak pracovat se ženou po císařském řezu a jak se ženou po vaginálním porodu.

Získala jsem na těhotenství, porod i šestinedělí zcela nový pohled. A troufám si říct, že žádné školení, žádný text, ani nahrávka mi nedalo tolik jako můj osobní prožitek.

A tak jsem se kromě žen po porodu začala velice intenzivně věnovat i těhotným a jejich přípravě na porod.

Lucie Prušanská